Întrebare adresată Prim-Minstrului României cu privire la: Ordonanța amnistiei fiscale și deficitul bugetar

Întrebare adresată Prim-Minstrului României cu privire la: Ordonanța amnistiei fiscale și deficitul bugetar

❗????????̦? ?? ??????̦?̆ ? ?????????? ????????̆ ?? ????????? ?? ??????? ??̆???? ?? ????????? ? ??????????? ??????? ??????????̆ ?? ?????? ?? ??̆???? ?? ???????????! ??????? ?? ????????????? ??̆????̆ ?̂? ???? ?? ??????̦?? ????????̦????? ?̂???? ?????-?̂??????????? ?̦? ?????-?̂????????????, ?̂? ???? ?? ??????̦?? ????????? ?? ???????? ? ????????̆?????, ?̂?????̦???? ??????̆????? ?? ???? ???? ?? ???? ???? ???????? ?̂? ??????? ??????? ?? ?????????? ?????? ???????? ???????? ??? ?̦? ??? ?? ???????̆???.

De asemenea, am observat că Guvernul și-a propus să economisească bani prin interzicerea achiziției de mobilier, plata unor cursuri și alte asemenea acțiuni care nu ni se par a fi măsuri serioase impuse pentru a controloa un deficit bugetar în creștere.

??????? ????????, ??̆ ??? ??̆ ?̂?? ??̆???????̦? ?? ????̆??????? ?̂??????̆??:

?. ???? ???? ????????? ??????? ???? ?? ????̂???? ?? ???????̆ ????̆?

?. ?? ?? ????? ?????? ?? ??̆???? ????????-??????? ?? ??????? ?̦? ??̆???? ??? ???? ?????????? ?????? ????? ??????̦? ?????? ???????? ???????̆?? ??????????????, ?????????? ????????̦????? ?? ?????????? ??????? ?? ?̦??? ?̦? ???????????

?Aștept răspunsul dumneavoastră în scris.

Leave a comment